Nyhedsbrev 2 2025

Nu er det forår. Og det er forår for alvor. Lige nu, mens jeg skriver, skinner solen og det er mildt med få skyer og så godt som ingen vind. Det lægger køkkenet dog ikke rigtig mærke til, for de har rigtig travlt med forberedelse af et stort arrangement med 1300 kuverter.

Den kommende tid er for øvrigt en af de rigtig travle perioder for os – og vi elsker det. Konfirmationerne kører både i huset og ud af huset med masser af lækker mad. Vi har faktisk også mange tvillingepar, som skal konfirmeres i år.

Vores fredagsbuffeter er populære som aldrig før og vi er så glade og taknemmelige over at I støtter op om dem. Vi holder en lille pause med fredagsbuffeterne i forbindelse med at vi har så mange konfirmationer, men holder alligevel en fradagsbuffet den 23. maj. Den sidste fredagsbuffet inden sommerferien bliver den 13. juni.

Apropos ferie, så holder VI ferie i uge 28, 29 og 30.

Ud af huset har vi, ud over konfirmationerne, også vores forårsbuffet og snart vores sommerbuffet – begge kan bestilles nu til mindst 10 personer.

Har I studenter eller lærlinge mv., som bliver færdige her i sommer, så har vi sammensat 3 forskellige menuer/buffeter som vi anbefaler. Find dem og de andre menuer på vores hjemmeside.

Følg med på Facebook og følg os også gerne på instagram.

Vi modtager forresten meget gerne billeder af vores mad både i huset på Fjordgården og fra jeres eget arrangement.

​Glædeligt forår ønskes du af

Fjordgården, Randers

img_4887

img_0066

img_2832 (2)

img_3547

Kontaktinformationer

Fjordvej 15, 8930 Randers NØ

​CVR: 30484940

Telefon: 8640 2425
E-mail: fjord-gaarden@mail.dk